il_fullxfull.453373287_giqi

آموزش تصویری ساخت موزاییک تزئینی فوق العاده زیبا برای خانه

همان طور که می دانید ، ما در زمینه کف سابی موزاییک فعالیت داریم ، لذا اگر می خواهید برای چمن کف خانه خود موزاییک درست کنید ، و نیز می خواهید کارتان فانتزی و با بهترین کیفیت باشد ، به شما توصیه می کنیم که حتما خودتان دست به کار شوید و برای خودتان موزاییک هایی با بالاترین کیفیت بسازید. از این رو در این قسمت سعی می کنیم که ساخت موزاییک تزئینی برای باغ و خانه را به صورت قدم به قدم و گام به گام به شما آموزش دهیم . در این آموزش با ما همراه باشید .

گام اول – ابتدا مقداری از پیش آماده شده را تهیه کنید ، برای این منظور می توانید یا از مصالح آماده شده استفاده کنید ، یا این که به سادگی مقداری سیمان را با سه برابر همان مقدار سنگ ریزه مخلوط کنید . (مثلا اگر یک کاسه سیمان دارید ، سه کاسه سنگ ریزه استفاده کنید .)

گام دوم – اگر شیشه ، پلاستیک و هرچیز رنگی و زیبا دارید که می تواند در ساخت موزاییک مثمر ثمر واقع شود ، آن را فراهم آورید . پیشنهاد ما استفاده از شیشه های رنگی شکسته شده است . البته می توانید از نگین ها و هر زیورآلاتی نیز بهره جویید.

گام سوم – در این مرحله باید ظرفی را به عنوان قالب موزاییک برگزینید . دقت کنید اندازه این ظرف ، اندازه قالب شما خواهد بود و طبیعتا موزاییک تزئینی شما در این قطع تولید خواهد شد . پس در انتخاب آن نهایت دقت را به خرج دهید . پس از انتخاب به کمک روغن دیواره آن را چرب کنید چرا که قرار است مانند یک قالب برای شما عمل کند.

گام چهارم –  در این مرحله باید به کمک قطعه شیشه های رنگی یک الگو و یک طرح یا نقشه بسازید . حالا این الگو می تواند از پیش تعیین شده و طرح ریزی شده باشد ، یا این که کاملا تصادفی شیشه ها و ترکیب رنگ ها را در هم بیامیزید و جایگذاری کنید.

گام پنجم – به مخلوط بتن خشک آماده شده ای که در مرحله یک درست کردیم مقداری آب اضافه کرده و آن را مخلوط نمایید . دقت کنید که مقدار آب آن قدر باشد که مخلوط حالت خمیری پیدا کند .

گام ششم – قالب را به کمک مخلوط ساخته شده پر کنید . در این گام باید حواستان باشد که بتن ریزی را آن قدری آرام انجام بدهید که طرحی که برای موزاییک خود آماده کرده اید ، به هم نریزد و شیشه ها جا به جا نشوند ، برای همین توصیه می شود که این کار را با نهایت دقت و آرامش انجام دهید.

گام هفتم – به کمک یک قلم چوبی یا هرچیز دیگری بتن ریخته شده در قالب را تراز کنید.

گام هشتم – به منظور ایجاد استحکام و سفت شدن به موزاییک قالب بندی شده ، دو تا سه روز وقت برای سفت شدن و این که خودش را بگیرد بدهید. این فرصت باعث می شود که در این مدت بتن ریخته شده ، کسب مقاومت کرده و دیگر ترک نکند.

گام نهم – پس از گذشت دو یا سه روز به آرامی به قالب ضربه های کوچکی زده و موزاییک ساخته شده را خارج نمایید ، اگر روغن کاری و چرب کردن قالب را خوب انجام داده باشد ، در این مرحله کار شما برای جدا کردن قالب بسیار راحت خواهد بود.

گام دهم و آخر – به شما تبریک می گوییم ! از این موزاییک های زیبا چندتای دیگر بسازید و آن ها را روی چمن باغ خود قرار دهید. زیبایی خیره کننده این موزاییک ها ، توجه میهمانان شما را به خود جلب خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *