2016-07-03_22-49-24

روش تمیز کردن کف های چوبی با تصویر به صورت گام به گام

همان طور که می دانید ، در بسیاری از ساختمان ها کف ها از نوع چوبی هستند، کف چوبی زیبایی خاص خود را دارد ، برای همین هم هست که در اروپا و امریکا بسیار طرفدار زیادی دارد . برای تمیز کردن این کف باید طبق دستور العمل زیر عمل کنید . همین اول کار به شما می گوییم که حتما و حتما کار را طبقه نوشته های زیر پیش ببرید.

گام اول ) گام اول و مهم ترین کار در تمیز کردن کف منزل که به جنس چوب است ، این است که وسایل را تا حد امکان جا به جا کنید. مشکلی که بسیاری از کسانی که در امر کفسابی اشتغال دارند ، این است که وسایل سنگین در محل کار قرار دارند و این سرعت کار را به شدت کاهش می دهد.

2016-07-03_22-46-31

گام دوم ) به وسیله یک جاروبرقی به صورت مناسب کف را جاروبرقی بکشید . دقت داشته باشید که فرچه جاروبرقی حتما فعال باشد تا بتواند به خوبی از میان بافت چوب ، گرد و غبار را به بیرون بکشد. این کار را می توانید با جاروی دستی نیز انجام دهید اما به طور کلی جاروی برقی به شدت کیفیت بهتری خواهد داشت و نتیجه بهتری از این طریق خواهید گرفت.

2016-07-03_22-47-41

گام سوم ) در این میان بهتر است که ما دو نوع کف را برای شما شرح دهیم . کف های چوبی اصولا دو مدل دارند ، نوع اول نوعی است که می توان در تمیز کردن آن از آب استفاده کرد و به اصطلاح تاب بر نمی دارد ! ( چون معمولا چوب در اثر رطوبت تاب بر می درد یا باد می کند ! )

2016-07-03_22-48-31

اما نوع دوم نوعی است که حساس است و نباید در تمیز کردن آن روی آن آب بریزیم. تفکیک این دو نوع هم بسیار ساده است. به بافت چوب نگاه کنید ، مشخص می شود که رویش یک لایه محافظ آب کشیده شده است یا خیر . اگر این لایه ضد آب را دیدید بدانید که از جمله چوب های قابل شست و شو است .

گام چهارم ) اگر چوب کف شما از نوع دارای محافظ در برابر آب است ، می توانید آن را تی بکشید ، در این حالت ، شما به کمک یک کف شور و یک سطل آب می توانی عملیات اولیه تمیز کردن کف چوبی را انجام دهید.

2016-07-03_22-49-24

گام پنجم ) حالا اگر کف شما از نوع ضد آب نیست و آب در آن نفوذ می کند ، به هیچ عنوان و هرگز از سطل آب یا تی استفاده نکنید ! ( اگر روی آن آب بریزید افتضاح می شود ! )

2016-07-03_22-50-06

در این حالت فقط و فقط از دستمال مرطوب ( آن هم نه دستمال خیس بلکه فقط دستمال مرطوب ) استفاده نمایید. با دستمال مرطوب به آرامی خاک را از کف چوبی خود پاک کنید .

خب تبریک می گوییم ! اگر تا این جای کار را با موفقیت انجام دادید ، شما ۵۰ درصد راه را آمده اید ، به کل عملیات بالا ، آماده سازی برای عملیات کفسابی می گویند ! در این موارد اگر دقت کنید ، کف کاملا از آلودگی ها پاکیزه شد و بلافاصله قبل این که گرد و غبار بگیرد ، باید استارت عملیات برق انداختن کف خانه را بزنید !

 منبع :WikiHow

کفساب باشی: مرکز سنگسابی حرفه ای در تهران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *