جرم گیری توالت فرنگی با نوشابه!!

تمیز کرددن ظروف سوخته
قابلمه سوخته خود را به راحتی جرم گیری کنی
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
شستشوی فرش
راهنمای شستشوی فرش دستباف در منزل
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
توالت فرنگی

توالت فرنگی

طریقه شستن و جرم گیری توالت فرنگی

 

توالت فرنگی

ساکنان یک خانه روزانه از توالت، دستشویی و سرویس بهداشتی آن به دفعات استفاده می کنند، در نتیجه تمیزی آن بسیار مهم است. اما با وجود این کسی نیست که تمیز کردن دستشویی را دوست داشته باشد ولی برای رعایت بهداشتی فردی باید هفته ای یکی دو مرتبه آن را انجام داد.

در تعداد زیادی از خانه های ایرانی توالت فرنگی دیده می شود و افرادی که مخصوصا زانو درد دارند از آن استفاده می کنند. تمیز کردن توالت فرنگی جزوی از نظافت خانه است و روش انجام آن خیلی ساده است.

تمیز نگه داشتن توالت فرنگی باعث حفظ آبروی شما جای مهمانانتان می شود و از طرفی وجود کثیفی زیر لبه های پایینی ظاهر آن را زشت می کند. رعایت نظافت پس از هر مرتبه استفاده از توالت فرنگی باعث می شود مدت زمان تمیز کردن و زحمت لازم برای آن کم شود.

این مقاله به تمیز کردن توالت فرهنگی اختصاص یافته است، بنابراین تا انتهای آن با ما همراه شوید.

تمیز کردن توالت فرنگی را با کمک چند وسیله به راحتی می توان انجام داد که شامل موارد زیر می شوند:

برس دستشویی، دستکش، اسفنج نرم، پاک کننده (مانند نوشابه!) و اسپری ضد عفونی کننده (برای این منظور می توانید آب و سرکه را ترکیب کنید).

 

تمیز کردن توالت فرنگی

در ابتدا به سراغ تمیز کردن کاسه توالت بروید. پاک کننده کاسه توالت را زیر لبه های توالت فرنگی بریزید و اجازه دهید تا از لبه ها به پایین بیاید. حالا به کمک برس دستشویی کاسه را تمیز کنید و به خوبی آن را بسابید.

نوشابه را کاملا در تمامی جاهای مختلف کاسه توالت بریزید و با برس تمیز کنید. در توالت فرنگی را ببندید و اجازه دهید ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان سپری شود. نتیجه کار یک کاسه توالت فرنگی کاملا تمیز است.

در مرحله بعد باید روی توالت را تمیز کنید. زمانی که در آن را بسته اید از محلول ضد عفونی کننده استفاده کرده و با کمک یک اسفنج قسمت تانک و در را به خوبی تمیز کنید.

بعد از این که ۵ تا ۱۰ دقیقه بالا به پایان رسید در دستشویی فرنگی را باز کنید و تمیز کردن لبه ها، گوشه‎ ها و اطراف را ادامه دهید. احتمالا این قسمت ناخوشایندترین بخش تمیز کردن توالت فرنگی است ولی اسپری ضد عفونی کننده به کمک شما می آید و به سادگی تمامی کثیفی ها را از بین می برد.

در پایان یک مرتبه دیگر توسط برس یا اسکاچ کاسه توالت را تمیز کنید تا برق بیافتد.

یکی از بهترین مواد برای تمیز کردن و جرم گیری توالت فرنگی وایتکس است. اما زمان استفاده از آن باید دقت کنید.

افرادی که حیوان خانگی یا کودک در منزل دارند بهتر است از مواد طبیعی استفاده کنند که سمی نیستند. هرگز مواد شوینده را با هم مخلوط نکنید چون گاز سمی به وجود می آید که به سلامتی ریه ها و سیستم تنفسی آسیب می زند.

برای استفاده از وایتکس یا هر گونه مایع سفیدکننده دیگر، یک چهارم لیوان از آن را داخل توالت بریزید و توسط برس دستشویی یا فرچه بخش های داخلی را کاملا تمیز کنید. اجازه دهید مایع سفیدکننده ۱۲ تا ۲۴ ساعت به حال خود باقی بماند و سپس آن را آب بکشید.

یکی دیگر از راه های تمیز کردن توالت فرنگی استفاده از جوش شیرین است. ماده ای با قیمت پایین و طبیعی که سمی نیست و به راحتی توالت فرنگی را تمیز و سفید می کند. برای این کار به مقدار کافی جوش شیرین داخل توالت بریزید به نحوی که تمامی بخش های داخلی آن را بگیرید و پس از گذشت ۵ دقیقه توسط فرچه آن را تمیز کنید و آب بکشید.

از جمله دیگر مواد تمیزکننده نوشابه است. نوشابه اسید فسفریک و اسید کربنیک دارد که از ویژگی های آن ها پاک کنندگی است. ۲ لیوان نوشابه به درون توالت فرنگی به نحوی بریزید که تمامی بخش های داخلی آن آغشته به نوشابه شود و ۱۲ ساعت آن را به همین حال رها کنید.

هر چه نوشابه بیشتر در تماس با سطح داخلی توالت باشد، آن را تمیزتر خواهد کرد.

از ترکیبات تمیزکننده طبیعی دیگر می توانیم به ترکیب سرکه، جوش شیرین و آب اشاره کنیم. برای این منظور نصف لیوان سرکه، یک چهارم لیوان جوش شیرین و دو لیتر آب را با هم ترکیب کنید و داخل توالت بریزید و پس از چند ساعت با آب بشویید.

جرم گیری توالت فرنگی :

برای این کار یک قسمت آب اکسیژنه را با دو قسمت آب مخلوط کنید و روی جرم های توالت بپاشید. چند ساعتی صبر کنید تا جرم ها به طور کامل حل شوند و سپس با آب آن ها را بشویید.

برای تمیز کردن قسمت بیرونی توالت فرنگی می توانید مایع سفید کننده (۱٫۵ قاشق چای خوری) و آب (۱ لیتر) را با هم ترکیب کنید و داخل اسپری بریزید.

با اسپری بخش بیرونی را آغشته کنید و سپس بعد از ۱ دقیقه با دستمال آن را پاک کنید. هر گونه لک و رد به جا مانده از ادرار را با این روش به راحتی پاک کنید.

برای تمیز کردن توالت فرنگی می توانید همچنین از اسپری های تمیزکننده سطح استفاده کنید. قسمت خارجی آن را کاملا با اسپری مرطوب و توسط اسکاچ تمیز کنید.

بدون شک سرکه یکی از قدرتمندترین تمیزکننده های طبیعی است و برای تمیز کردن توالت فرنگی می توانید از آن استفاده کنید. سمی نبودن سرکه باعث می شود بدون دردسر از آن استفاده کنید.

برای این کار روی تمامی سطوح توالت فرنگ سرکه بریزید و سپس توسط اسکاچ آن را تمیز کنید.

منبع : سایت کفساب باشی