جرم گیری ماشین ظرفشویی تنها با چند مرحله !!

تمیز کرددن ظروف سوخته
قابلمه سوخته خود را به راحتی جرم گیری کنی
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
جرم گیری ماشین ظرفشویی

جرم گیری ماشین ظرفشویی

جرم گیری ماشین ظرفشویی با راهکاری آسان 

جرم گیری ماشین ظرفشویی

در بسیاری از خانه‎ های امروزی ماشین ظرفشویی یکی از لوازم کاربردی است. اما تمیز کردن و جرم گیری آن یکی از سخت ترین کارها است.

ماشین ظرفشویی دستگاهی است که با شستن ظروف سر و کار دارد در نتیجه با گذشت زمان مواد شوینده و کثیفی ظروف به بخش های داخلی آن و دیواره ها می چسبند و باعث کاهش کارآیی آن می شوند.

با آن که ماشین های ظرفشویی دستگاه هایی با استحکام و مقاومت بالا هستند ولی نیاز به نگهداری دارند.

در این مطلب قصد داریم نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی را به ساده ترین شکل ممکن به شما آموزش دهیم.

ابتدا حرارت آب را بررسی کنید. دمایی در حدود ۴۹ درجه سانتی گراد بهترین دما برای پاک‎سازی و ضد عفونی کردن قسمت داخلی ظرفشویی است. دمای آب را به سادگی می توانید تنظیم کنید. برای این کار انگشت خود را در آب فرو کنید، در صورتی که توانستید انگشت خود را بیشتر از ۲ دقیقه انگشت در آب نگه دارید، دمای آن باید کمی بیشتر شود.

در نتیجه اولین مرحله تنظیم دمای آب مصرفی است.

در مرحله بعد فیلتر ماشین ظرفشویی باید تمیز شود. برای این کار دستگاه را خاموش و فیلتر آن را بیرون بیاورید.

در قسمت انتهایی مدل های امروزی به جای فیلتر یک استوانه جداشونده قرار گرفته است که در زمان شستشوی ظروف بقایای مواد غذایی درون آن گیر میافتند و با تخلیه آن می توانید کارآمدی دستگاه را افزایش دهید و جلوی ایجاد بوی ناخوشایند در فضای داخلی ماشین را بگیرید.

فیلتر ماشین ظرفشویی

نحوه جداکردن فیلتر و پیدا کردن محل آن در دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی نوشته شده است و اگر دفترچه آن را گم کرده اید می توانید با بخش خدمات مشتری نمایندگی تماس بگیرید یا از سایت های آنلاین استفاده کنید.

حالا به مهم‎ترین مرحله جرم گیری ماشین ظرفشویی یعنی تمیز کردن فضای داخلی می رسیم.

بخش زیر قفسه ها به خصوص قسمتی که در مجاورت مکان تخلیه آب قرار دارد را با دقت بررسی و در صورت لزوم آن را تمیز کنید.حواستان باشد در پاک کردن فضای داخلی از مواد شوینده صنعتی استفاده نکنید. بهتر است این کار را با یک پارچه یا اسفنج نرم خیس انجام دهید. استفاده از پاک کننده هایی مانند کف صابون می تواند باعث آسیب رساندن به قطعات دستگاه شما شود و به عنوان مثال پیچ و مهره های آن را شل کند. در نتیجه نه تنها قطعات دستگاه از حالت آکبند خارج شده بلکه از عمر ماشین ظرفشویی کم می شود.

در این مرحله می توانید از ترکیب معجزه آفرین سرکه سفید، آب لیمو و نمک استفاده کنید که یک شوینده قوی طبیعی است.

جرم گیری ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات افراد سوال می کنند چرا ظروف داخل ماشین ظرفشویی کدر می شوند؟ باید گفت علت آن رسوبات داخل آب است.

یکی دیگر از مراحل جرم گیری ماشین ظرفشویی حذف رسوبات آهکی و سختی های آب است که داخل بدنه داخلی و روزنه های آب پاش آن به شکل ذرات سفید رنگ ظاهر می شوند.

تجمع آن ها در دراز مدت روزنه ها و فیلتر ماشین ظرفشویی را مسدود می کند و در نتیجه ظروف کدر می شوند. کافی است برای خارج کردن رسوبات از سرکه سفید استفاده کنید.

اگر به استفاده از مواد شوینده صنعتی تاکید دارید بهتر است از موادی استفاده کنید که کیفیت بسیار بالایی دارند. شستشو ظروف و تمیز کردن محفظه داخلی ظرفشویی توسط مواد با کیفیت کارآیی و عمر دستگاه را افزایش می دهد.

نگهداری صحیح ماشین ظرفشویی می تواند کار جرم گیری آن را تا حد زیادی ساده کند. بنابراین پیش از گذاشتن ظروف داخل ماشین ظرفشویی آن ها را کاملا تمیز کنید تا ذراتی مانند استخوان، هسته زیتون یا برچسب ظروفی که اخیرا خریده اید در محفظه فیلتر به دام نیافتند چون حتی می تواند باعث شکسته شدن ظروف در زمان شستشو شود.

برای رفع بوی بد و پاک کردن لکه های داخل ماشین ظرفشویی می توانید از سرکه استفاده کنید. برای این کار یک فنجان سرکه را به قسمت بالایی ماشین ظرفشویی بپاشید و در قسمت پایین آن یک فنجان جوش شیرین بریزید.

حال ماشین ظرفشویی را روشن کنید تا در مدت زمان کوتاهی نه تنها بوی بد آن از بین برود بلکه تمیز شود.

 

سرکه سفید در جرم گیری ماشین ظرفشویی معجزه می کند. کافی است هر چند وقت یک مرتبه درون ماشین ظرفشویی لیوانی بگذارید که دو سوم آن را با سرکه سفید پر کرده اید.

در مرحله بعد دستگاه را در حالت شستشوی معمولی با آب گرم قرار دهید. سرکه از حجم صابون، ذرات غذا و چربی هایی که به دیواره ها، قفسه ها و لوله های تخلیه چسبیده اند کم و به راحتی آن ها را تمیز می کند.

یکی دیگر از نکاتی که برای جرم گیری ماشین ظرفشویی باید رعایت کنید تمیز کردن لوله های تخلیه دستگاه پس از هر مرتبه استفاده از آن است.

این لوله ها به ماشین ظرفشویی وصل شده اند و در نتیجه برای تمیز نگه داشتن ماشین ظرفشویی همچنین باید آن ها را تمیز کرد.

حفظ تمیزی لوله آب پایین قفسه اول اهمیت زیادی دارد. هنگام برداشتن ظروف شسته شده خود این بخش را بررسی کنید و اگر ذرات مواد غذایی در آن جا مانده است آن ها را بردارید و تمیز کنید. جمع شدن این مواد در آن جا می تواند باعث پوسیدگی و مسدود شدن لوله شود و بوی ناخوشایندی داخل ماشین ظرفشویی به وجود آورد.

بین شستشو برای آب کشی می توانید از سرکه سفید استفاده کنید تا خیالتان از تمیز شدن لوله ها راحت شود.

منبع : سایت کفساب باشی