قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
نحوه پاک کردن کفش
نحوه پاک کردن کفش های مختلف
پاک کردن لکه چسب

آیا میدانستید که میتوان لکه چسب های دو قلو ، چسب ۱۲۳ ، چسب قطره ای را به آستنی از روی سطوح و البسه پاک نمود ؟؟؟

یکی از مشکلات چسب قطره ای یا چسب ۱۲۳ این است که هنگامی روی لباس یا پوست می ریزد سریعا خشک می شود و به راحتی کنده نمی شود ولی در این مطلب قصد داریم روش هایی را به شما آموزش دهیم تا به شکل موثری لکه چسب را از اجسام گوناگون جدا کنید.

پاکسازی لکه چسب از روی لباس

قدرت یخ را دست کم نگیرید:

پاک کردن لکه چسب

اگر عجله دارید کافی است چسب را با آب یخ خیس کنید. اجازه دهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه برای خشک شدن چسب سپری شود. اگر زیاد عجله دارید یک کاسه را از آب پر کنید، چند تکه یخ را داخل آن بیاندازید تا سرد شود. بخشی از لباس که لکه چسب روی آن افتاده است را داخل ظرف ببرید سپس آن را بیرون بکشید. آب یخ زده چسب را کاملا سفت می کند.

ابتدا چسب را بخراشید:

روی پارچه های ظریف یک پاک کننده حرفه ای خشک بریزید، ممکن است راهکارهایی مانند خراشیدن، استفاده از استون و شستن برای بیشتر پارچه ها جواب دهد ولی روی پارچه های ظریف موثر نیست. خوشبختانه پاک کننده های خشک به خوبی چسب را از پارچه جدا می کنند. در هنگام خرید چنین محصولاتی برچسب آن ها را بررسی کنید و اگر خشک است، حتما از آن استفاده کنید.

در صورتی که پارچه آغشته به چسب شما جنسی از تور یا ابریشم دارد، اجازه دهید کمی زمان برای خشک شدن چسب سپری شود. اگر چسب هنوز تر است اقدامی نکنید، استفاده از یک خشک کن توصیه می شود.

لباس را روی یک سطح سخت بگذارید، سپس توسط ناخن یا لبه قاشق لکه چسب را بکنید، می توانید تمام چسب قطره ای را بردارید ولی باید بتوانید قسمت زیادی از بخش های چسبی را بکنید. اگر پارچه شل است، مانند کش بافت یا حریر نازک، این کار را نکنید چون احتمالا پاره پاره می شود.

کمی لکه چسب را بررسی کنید و تصمیم بگیرید آیا باید ادامه دهید یا خیر، گاهی اوقات تنها فقط باید چسب را خراش دهید. اگر هنوز تکه های بزرگ چسب به لباس چسبیده است به مرحله بعدی بروید.

چسب را در استون خیس کنید:

پاک کردن لکه چسب

تنها روی قسمتی که لک چسب افتاده است یک تکه پنبه را که با استون صد در صد خیس شده است قرار دهید. بعد از چند ثانیه پنبه را بردارید. اگر هر گونه تغییر رنگ یا از هم پاشیدگی شدید رخ داد، سریعا کار را متوقف کنید و با آب آن قسمت را تمیز کنید و تمیزکننده های خشک را به لباس بزنید.

پنبه خیس شده با استون را روی لکه فشار دهید، در همین حین پینه دیگری را با استون صد در صد آغشته کنید و آن را روی لکه فشار دهید تا جلوی انتشار آن به دیگر جاهای لباس را بگیرید.

به جای پنبه همچنین می توانید از یک قطعه پارچه سفید استفاده کنید. حواستان باشد پارچه رنگی یا طرح دار استفاده نکنید. اجازه دهید چسب نرم شود و سپس پنبه را بردارید. مدت زمان لازم برای نرم شدن چسب به غلظت چسب، ترکیب شیمیایی دقیق آن، جنس پارچه و موارد دیگر بستگی دارد ولی معمولا تقریبا ۳ تا ۱۵ دقیقه طول می کشد.

چسب نرم را بخراشید:

مجددا توسط نخت یا لبه یک قاشق کندن چسب را ادامه دهید. اگر تمامی چسب برداشته نشد اشکالی ندارد، نکته مهم در کندن چسب قطره ای برداشتن آهسته آن است.

در صورتی که ناخن شما لاک دارد از ناخن های خود استفاده نکنید و برای استفاده از استون دستکش بپوشید.

چون استون می تواند لاک را پاک و پارچه را آغشته به رنگ کند. اگر نیاز بود فرآیند استون را بار دیگر تکرار کنید.

شستن پارچه:

پیش از شروع از یک پاک کننده لکه استفاده کنید تا زمانی که اکثر لکه از بین برود. لباس را ماساژ بدهید و سپس لکه را زیر شیر آب سرد بگیرید.

اگر وقت کافی برای شستن لباس ندارید، بخش لک افتاده را با آب سرد و صابون بکشید، سپس آن قسمت از لباس را آبکشی و توسط حوله خشک کنید. اگر لکه از بین نرفت، دوباره لباس را بشویید. اگر مقدار لکه کم است شستن مجددا آن احتمالا کافی است ولی اگر باز هم دیده می شود بهتر است دوباره از استون استفاده کنید و زمانی که لکه به اندازه کافی از بین رفت لباس را خشک کنید.

بهتر است لباس را در معرض جریان هوا قرار دهید تا به این شکل خشک شود، ولی اگر از رفع لکه اطمینان دارید از یک خشک کن استفاده کنید. اگر لباس را شستید و هنوز لکه چسب دیده شد آن را در خشک کن نگذارید چون این کار لکه را ثابت می کند. برای پاکسازی لکه چسب باقیمانده پارچه را دوباره بشویید یا باز هم استون استفاده کنید.

گاهی اوقات لکه چسب قطره ای روی پوست دست می ماند برای پاکسازی آن می توانید به روش زیر عمل کنید.

پاک کردن لکه چسب

ابتدا پوستی که لکه چسب روی آن است را زیر آب گرم خیس کنید. مقداری آب گرم درون یک کاسه بریزید پوست دست را به مدت ۱۰ دقیقه داخل آن بگذارید. اگر لکه چسب روی بخشی از بدن است که نمی توانید داخل کاسه فرو ببرید، فقط کافی است یک پارچه را داخل آب گرم بشویید و آن را مانند یک کمپرس گرم روی پوست فشار دهید.

سپس روی چسب نمک بمالید و دوباره پوست را در آب گرم بشویید. حالا باید بتوانید چسب را بکندید.

اگر چسب کاملا کنده نشد آن را با نمک تمیز کنید و کمی فشار بیاورید. حداقل به مدت یک دقیقه به اسکراب کردن ادامه دهید. هنگامی که چسب به شکل لایه لایه در آمد، ناحیه را دوباره یک تا دو دقیقه در آب گرم خیس کنید، حالا باید چسب سریعا پاک شود. آن بخش را کاملا بشویید و از مرطوب کننده استفاده کنید. در صورتی که بعضی از بخش های چسب روی پوست باقی ماند، مراحل بالا را تکرار کنید.

این مرتبه به جای آب گرم، آب لیمو استفاده کنید. آب لیمو اسیدی است و به پاکسازی لکه چسب کمک می کند. اما باید بدانید که از مواد اسیدی برای جرم گیری سنگ پیشخوان ، کاشی ها ، راه پله نباید استفاده نمود .

یکی دیگراز راه های پاکسازی لکه چسب استفاده از سرکه است. برای این کار یک پنبه را اندکی با سرکه آغشته کنید و روی لکه بگذارید تا کم کم چسب ور بیاید. برای پاکسازی لکه چسب آکواریوم باید این کار را چند مرتبه تکرار کنید چون در مقایسه با سایر چسب ها قوی تر است.

یکی از روش های ساده پاکسازی لکه چسب قطره ای، چسب قوی ۱۲۳ و آدامس از روی لباس یا اجسام مختلف استفاده از پیف پاف است.

اگر می خواهید لکه چسب نواری را از روی وسایل منزل پاک کنید فقط به کمی روغن مایع نیاز دارید. انگشت خود را به روغن آغشته کنید و مکان لکه را با آن پاک کنید.

اگر لکه چسب قطره ای روی لباس و پارچه افتاده است می توانید از بخار استفاده کنید. اتو بخار را روی پارچه لک دار بگذارید تا چسب با حرارت باز شود و به پارچه بچسبد و از بین رود. برای از بین بردن کامل لکه در این روش بهتر است سریعا عمل کنید.

گاهی اوقات خانم ها در زمان اتصال ناخن مصنوعی و استفاده از چسب قطره ای با مشکل روبرو می شوند. بهترین راه حل در این طور مواقع برای جداسازی چسب از ناخن فرو کردن انگشتان در یک ظرف آب گرم و استون است. استون حلال خوبی برای چسب است و با گذشت تنها چند دقیقه چسب را نرم می کند که به راحتی از ناخن جدا می شود.

پاک کردن لکه چسب